pozycjonowanie stron internetowych www w google
Pozycjonowanie strony jako inwestycja
13 czerwca 2020
strony internetowe i pozycjonowanie płock google warszawa
Biznesowa strona internetowa. Jak powinna być zrobiona?
7 lipca 2020
pozycjonowanie stron internetowych www w google
Pozycjonowanie strony jako inwestycja
13 czerwca 2020
strony internetowe i pozycjonowanie płock google warszawa
Biznesowa strona internetowa. Jak powinna być zrobiona?
7 lipca 2020

Dobrze zaprojektowana strona internetowa to klucz do sukcesu. Pełni bardzo ważną funkcją, pomaga zwiększyć ilość klientów, ułatwia nawiązanie kontaktu, jest dużym wsparciem marketingowym. Jest niezbędnym elementem każdej firmy, dlatego warto postarać się, aby strona było stworzona w sposób profesjonalny, wzbudzała zaufanie i zachęcała do zapoznania się z ofertą firmy.

Jakie cechy powinna mieć dobrze zaprojektowana strona internetowa?

Każda firma, niezależenie czy jest to mały jednoosobowy sklep, czy duże przedsiębiorstwo, powinna posiadać stronę www, która będzie jej wizytówką. Bez tego nie można mówić o dobrym marketingu. Za pomocą strony można poszerzyć krąg gości, w szybki i łatwy sposób przekazać ważne informacje, na bieżąco umieszczać aktualności dotyczące działalności. Jest wiele elementów, które warto uwzględnić w trakcie tworzenia stron internetowych. Ważny jest spójny i konkrety przekaz, umiejętnie stworzony formularz kontaktowy, ciekawy opis firmy czy referencje innych klientów. Bardzo ważne, aby strona była przyjemna i łatwa w odbiorze, dlatego warto zastosować pewne ułatwienia, które sprawią, że strona będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem.

strona internetowa płock warszawa łodź toruń bydgoszcz

Jakie ułatwienia warto stosować na stronie www?

Strona www musi byś stworzona w ten sposób, aby nie tylko zachęcała do odwiedzin, ale również skłaniała odwiedzających ją gości do pozostania na dłużej i zapoznania się z ofertą. Tworzenie stron www nie jest proste, wymaga kompleksowej wiedzy, dlatego warto skorzystać z oferty firmy zajmującej się projektowanie stron internetowych. Specjaliści będą wiedzieli, jakie ułatwienia warto zastosować, pomogą zaprojektować stronę www, która w znacznym stopniu poprawi wizerunek firmy.  Ułatwienia, które warto użyć na każdej stornie www to:

 • Cel strony – każda strona w sieci powinna mieć określony cel. Powinna wyrażać charakter i styl przedsiębiorstwa, kojarzyć się z daną branżą. Inny cel ma strona sklepu internetowego, a inny firmy świadczącej usługi sprzątania biur czy projektowania wnętrz.
 • Dobrze zaplanowana konstrukcja – warto trzymać się zasady – od ogółu do szczegółu. Na stronie głównej powinny znaleźć się podstawowe informacje dotyczące firmy, a na poszczególnych podstronach inne, bardziej szczegółowe dane. Dobrze zaprojektowana mapa strony ułatwia poruszanie się i odnajdywanie potrzebnych informacji.
 • Dobra nawigacja – to sposób, w jaki odbiorca będzie poruszał się po stronie, przechodził na poszczególne podstrony i odnajdywał potrzebne informacje. Osoby, które tworzą strony internetowe muszą wczuć się w role odwiedzających i zaprojektować stronę tak, aby goście, którzy odwiedzają ją po raz pierwszy, bez problemu wiedzieli, jak się po niej poruszać. Przyda się rozbudowane menu, które ułatwi odszukiwanie potrzebnych tematów.
 • Minimalizm– strona www nie może przytłaczać. Osoba odwiedzająca stronę nie może poczuć się zaatakowana nadmiarem informacji, ponieważ może szybko zrezygnować i poszukać innej, bardziej zrozumiałej strony www. Treści powinny być podzielone na małe bloki z ciekawymi nagłówkami, wzbudzającymi zainteresowanie.
 • Teksty umieszczone na stronie – treści zawarte na stronie firmy muszą być unikalne, proste i zrozumiałe. Należy wykazać się kreatywnością i dobrym stylem. Warto unikać banałów, niepotrzebnych zwrotów oraz zbyt profesjonalnego języka, który może odstraszać niektórych odbiorców.
 • Typografia – warto zwrócić uwagę na dobór fontów i składników tekst. Tekst musi mieć odpowiednie wygląd, który zachęci do czytania, nie odstraszy, nie będzie męczył wzroku. Czcionka nie powinna być zbyt mała, warto zastosować interlinie, które wprowadzają odpowiednie światło między wierszami.
 • Wykresy, ikony, zdjęcia i animacje – wymienione elementy mają duży wpływ na liczbę odwiedzających stronę. Tworzą ciekawy przekaz, zachęcają do zapoznania się z umieszczoną ofertą.
 • Szybkość działania strony – strona powinna się szybko wczytywać, a poszczególne zakładki błyskawicznie otwierać. Wolne działanie zniechęca wielu odwiedzających. Warto zadbać o dobry serwer, które zapewni odpowiednią szybkość działania i zagwarantuje, że strona nie zostanie zablokowana przez dużą liczbę odwiedzających.
 • Mobilność – dużym ułatwiałem jest przystosowanie strony do korzystania z niej za pośrednictwem urządzeń przenośnych. W trakcie tworzenia strony internetowej należy tak ją zaplanować, aby poprawnie wyświetlała się zarówno na smartfonach, tabletach, jak i komputerach stacjonarnych.
 • Formularz kontaktowy – dużym ułatwieniem dla klientów jest formularz kontaktowy, wyposażony w opcje wysyłania kopii wiadomości na adres nadawcy. Dzięki temu klient będzie miał pewność, że wiadomość dotarła, będzie można również zachować ciągłość korespondencji.
 • Spis treści – to bardzo duże ułatwienie, które pozwala szybko odnaleźć na stronie potrzebne informacje i przenieść się na określoną podstronę. Może być dobrym narzędziem do linkowania wewnętrznego.
 • Dane relatywne – na stronach warto umieszczać zapis relatywny, w którym data ma format np. dwa tygodnie temu. Dzięki temu można szybko zlokalizować termin danego wydarzenia.
 • Przewijanie zamiast klikania – opcja przewijania kółkiem jest bardzo przyjazna, warto ją rozważyć w trackie projektowania stron internetowych. Przewianie jest lubiane przez użytkowników, przychodzi z większą łatwością, nie wymaga żadnego wysiłku.

Ułatwienia użyte w czasie tworzenia stron www są ważnym i potrzebnym elementem, mają duży wpływ na funkcjonowanie strony internetowej. Zachęcają do zostanie na stronie dużej, ułatwiają poznanie zamieszczonych treści. Są niezastąpionym narzędziem, który pozwala zwiększyć grono odwiedzających osób, a to z kolei generuje większy zysk.


Chcesz zacząć zarabiać na swoim biznesie? Napisz do nas!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.