tworzenie stron internetowych
Strona internetowa, zasługujesz na najlepszą!
26 sierpnia 2019
strony internetowe i pozycjonowanie google
Pakiet osłonowy dla przedsiębiorców. Zawieszone składki ZUS.
25 marca 2020

Koronawirus (COVID-19) – to nie wyrok dla Twojej firmy!

Wbrew pozorom okres kwarantanny nie musi być trudnym czasem dla biznesu. Powinniśmy wykorzystać go na sprzedawanie usług online i rozwój internetowych przedsiębiorstw. To nie tylko możliwe, ale też łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Wiele firm już teraz zarabia w ten sposób, a rynek e-commerce kwitnie. Zamknięte restauracje – dowożą jedzenie, szkoleniowcy – prowadzą kursy online, nawet prawnicy zaczynają pracować zdalnie. To idealna okazja do tego, żeby przenieść swój biznes do sieci. Jak więc zyskać na kwarantannie i rozwijać swoją firmę zamiast liczyć straty?

Jak widać na obrazku po lewej stronie ten trudny okres można wykorzystać do budowania swojego biznesu w internecie. Od stworzenia strony internetowej czy sklepu internetowego, włączając do tego kampanie reklamowe w GoogleAds, Facebook, Instagram a kończąc na pozycjonowaniu organicznym – SEO.

Budowanie firmy online w czasach kwarantanny…

W dzisiejszych czasach niemal każda firma ma swoją stronę internetową. To już połowa sukcesu na drodze do budowania e-firmy. Wystarczy tylko stworzyć platformę do udostępniania usług online i połączyć ją z dowolną bramką płatności. Wielu przedsiębiorców już zarabia w ten sposób, udostępniając przez internet choćby: książki, materiały szkoleniowe, kursy, muzykę, a także wiele przedmiotów, jak: ubrania, buty, jedzenie, meble i wiele innych. To zdecydowanie łatwiejszy sposób prowadzenia biznesu ze względu na bardzo precyzyjne dane na temat klientów: ich wiek, położenie geograficzne, czas spędzony na stronie, a nawet zainteresowania. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej dostosować do nich przekaz reklamowy i asortyment sklepu tak, żeby internauci znajdowali w nim dokładnie to, czego szukają. Budowanie sklepu internetowego warto zlecić profesjonalistom, a koszt jego utworzenia potraktować, jak inwestycję. Zwróci się błyskawicznie.

Reklama internetowa dźwignią każdego biznesu

Nie ulega wątpliwości, że sytuacja ograniczonej aktywności biznesów stacjonarnych będzie się utrzymywać. Nie warto jednak załamywać rąk, a zamiast tego zaadaptować się do warunków i przyciągnąć klientów do internetu. Jak to zrobić? Najłatwiej zainwestować w odpowiednie reklamy internetowe. Odpowiednie, czyli skuteczne i skierowane  do właściwej grupy odbiorców. Przygotowanie takiego komunikatu marketingowego nie jest wcale łatwe, dlatego warto zlecać to zadanie profesjonalistom. Choćby po to, żeby dowiedzieć się, która z form reklamy będzie najlepsza: Google Ads, Facebook, Instagram, a może wszystkie naraz?

Każda z tych ofert może być bardzo skuteczna, a jej wybór powinien zależeć od tego, w jaki sposób najchętniej kupują klienci. Reklama w social mediach (na Facebooku czy Instagramie) pozwala na angażowanie odbiorców, budowanie ich zaufania do marki, a także pozytywnych reakcji. Przy tej formie komunikacji warto postawić na mocną stronę graficzną. Wyraziste, czytelne i zwracające uwagę grafiki do postów zatrzymają wzrok odbiorcy i zachęcą do zakupu. Skutki takiej kampanii mogą być widoczne bardzo szybko, ale żeby tak się stało, warto powierzyć komunikację marketingową specjalistom.

Z kolei reklama w Google jest skierowana do użytkowników wyszukiwarki internetowej. Wykorzystuje algorytmy Google, które wpływają na to, jakie wyniki pojawiają się po wpisaniu określonego zapytania. Najlepsza jest oczywiście pierwsza pozycja na liście wyników wyszukiwania. Bycie numerem 1 w Google jest możliwe i przekłada się na realne zyski.

Czy opłaca się inwestować w reklamę online?

reklama online kampanie reklamowe koronawirus

Zdecydowanie opłaca się inwestować w reklamę online. A w dzisiejszych czasach jest to wręcz konieczność. Dzięki temu trudną sytuację na świecie można wykorzystać na swoją korzyść i unowocześnić model biznesowy. Nie ma się co oszukiwać. E-commerce jest przyszłością biznesu i z czasem będzie tylko rósł w siłę. To najlepszy moment na to, żeby przeprowadzić zmiany w swojej firmie i nie stracić na kryzysie. Tendencję do zmiany trybu pracy na zdalny i świadczenia usług przez internet już można obserwować, a ponieważ jest bardzo korzystna pod względem kosztów, np. wynajmu biura, można zakładać, że będzie się długo utrzymywać. Skorzystanie z usług agencji reklamowej i zainwestowanie w marketing online jest najrozsądniejszą decyzją, jaką można dzisiaj podjąć. Zwrot tej inwestycji jest pewny, a w dalszej perspektywie może prowadzić od dużych zysków.

W ostatnim czasie tworzymy więcej sklepów internetowych niż zwykłych stron www…

Mamy również dużo więcej zleceń na prowadzenie kampanii reklamowych na Facebook, Instagram czy na GoogleAds. Każdy zdaje sobie sprawę, że aby utrzymać swój biznes trzeba przenieść się do internetu, do mediów społecznościowych. Plus jest taki, że zaowocuje to w przyszłości po wyjściu z kryzysu.


POTRZEBUJESZ WSPARCIA? NAPISZ DO NAS

    Imię / Firma (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości