Damian Laszuk Trener trenerów
8 grudnia 2021
strony internetowe płock sklep online pozycjonowanie
Łazienek Świat Płock
7 października 2021
Pokaż wszystkie
  • ZadanieStrony / sklepy internetowe

tworzenie stron i sklepów internetowych

Co zrobiliśmy? Klient zwrócił się z prośbą o zaprojektowania od nowa starej strony www.

Pani Katarzyna posiadała starą stronę internetową. Strona w sumie była już responsywna i jeszcze by „pochodziła” ale niestety z czasem zmienił się „przekaz” stron. Strony internetowe muszą sprzedawać produkty czy usługi. Poprzednia tego nie robiła, dlatego zaprojektowaliśmy od nowa całość. Skupiliśmy się na pokazaniu mocnych stron trenerki biznesowej, dodaliśmy CTA, strona zaprojektowana czysto i estetycznie. Kładliśmy nacisk na każdy szczegół, od rozmiaru, kroju czcionek nawet pod odległości między literami, nie wspominając o układzie strony, kolorach i obrazkach wpływających na emocje 🙂 Dodatkowo na stronie jest zaimplementowany sklep internetowy, aby Pani Kasia mogła sprzedać swoje kursy online, użyliśmy również szybkich płatności Tpay dla wygody Klientów. Chcesz mieć stronę sprzedażową? Odezwij się do nas: 516 064 323


Pozycjonowanie stron www – czy warto?

W dzisiejszych czasach biznes ma małe szanse na odniesienie sukcesu bez odpowiedniego marketingu online. Kluczową rolę odgrywają tutaj tworzenie stron www oraz ich umiejętne pozycjonowania. W artykule wyjaśniamy na czym polegają te czynności i kto powinien skorzystać z takiego rodzaju reklamy w internecie.

Tworzenie stron internetowych

Witryny internetowe są niezbędnym elementach współczesnego marketingu. Potencjalni klienci mogą korzystać ze stron www i e-sklepów przez całą dobę, a koszty jej prowadzanie są niskie. Profesjonalnie zbudowana strona przyciąga uwagę wielu osób i może przynieść duże zyski dla Twojej firmy. Decydując się na ten krok, przy użyciu odpowiednich narzędzi i analizie rynku możesz pozostawić swoją konkurencje w tyle.

Z czego składa się dobrze zbudowana strona internetowa?

Treść strony

Dla wielu z nas pierwszym elementem, który przychodzi na myśl gdy myślimy o stronie www jest jej treść. To poprzez nią przekazujemy użytkownikom najwięcej informacji. Po skorzystaniu z naszej witryny powinien on bezproblemowo orientować się czego dotyczy dana strona. Tekstu na stronie powinno tyle aby Google poznało jej tematykę, najlepiej pisać treściwie i na temat. Stworzenie treści warto zlecić profesjonalnemu copywriterowi, który zapewni przejrzystość treści na naszej witrynie, a także w wielu przypadkach zoptymalizuje ją pod wyszukiwarkę Google.

Zdjęcia stockowe

Ciężko o pozytywny odbiór strony internetowej, gdy ta nie zawiera zdjęć lub obrazów. Stanowią one wręcz obowiązkowy element witryny, która ma zapaść w pamięć użytkownika. Obrazy podkreślają treść zawartą na stronie i same w sobie wysyłają komunikaty do potencjalnych klientów. Wielu z nich jest jest tak zwanymi wzrokowcami i doskonałym narzędziem do przyciągania ich uwagi będą odpowiednio dobrane zdjęcia stockowe. W internecie funkcjonują zarówno płatne jak i bezpłatne banki zdjęć, gdzie znajdziesz masę grafik i bez trudu dopasujesz je do stworzonej wcześniej treści. Uczyni to Twoją witrynę bardziej atrakcyjną i estetyczną dla jej użytkowników.

Odpowiedni silnik

Na etapie projektowania strony internetowej przez agencje reklamową, decydujesz czy chcesz skorzystać z systemu do zarządzania treścią (CMS). Najpopularniejszym systemem tego rodzaju jest CMS WordPress. Pozwala on na łatwe i skuteczne zarządzanie witryną internetową. Korzystając z tego silnika można bez znajomości języków programowania dodawać i edytować treści na stronie www, podobnie jest z grafikami i zdjęciami. Z CMS WordPress korzystają zarówno giganci sprzedaży, jak również średnie i niewielkie firmy. Ważne, że z tego systemu możesz korzystać samodzielnie lub jeśli chcesz oszczędzić czas zlecić jej wykonanie aktualizacje profesjonalistom, co da Ci gwarancję solidnego wykonania strony www.

Dobry design

Kolejnym niezbędnym elementem każdej dobrej strony internetowej jest odpowiedni design. Witryna ma być nie tylko ładna, ale też czytelna, funkcjonalna oraz użyteczna. Jeśli chodzi o czytelność należy zadbać o sensowne dobranie koloru tła do liter. Tekst na stronie www nie może niewielki lub mało kontrastowy, gdyż stanie się nieczytelny. Twoja witryna powinna też być intuicyjna w obsłudze, użytkownik powinien poruszać się po niej z łatwością.

Skuteczne pozycjonowanie pod Google

Nieocenione znaczenie w tworzeniu strony internetowej ma jej pozycjonowanie. Odpowiednio wykonane może przesunąć Twoją witrynę na pierwszą stronę wyszukiwarki Google, co siłą rzeczy przysporzy Ci wielu nowych klientów. Odpowiednia optymalizacja strony, jest możliwa dzięki odpowiedniemu dobraniu i wykorzystaniu słów kluczowych. Skuteczne pozycjonowanie wymaga wiedzy i doświadczenia, dlatego chcąc to zrobić dobrze warto skorzystać z usług agencji reklamowej. Jest to wydatek, który się opłaci gdyż Twoja firma stanie się bardziej rozpoznawalna w sieci.

Tworzenie i pozycjonowanie stron www – zalety

Obecnie ciężko jest konkurować z rywalami na rynku bez odpowiedniej promocji w internecie. Podsumujmy jakie korzyści może przynieść umiejętne tworzenie i pozycjonowanie stron www:

  • dzięki stronie www staniesz się rozpoznawalny w sieci, będzie ona Twoją wizytówką online,
  • decydując się na sklep internetowy oszczędzasz czas i pieniądze związane z prowadzeniem działalności stacjonarnej, lub wspierasz ją jeszcze bardziej!
  • użytkownicy mogą korzystać z Twojej witryny całą dobę, a nie tylko w określonych godzinach,
  • skutecznie zoptymalizowana strona internetowa daje Ci możliwość pozyskania wielu nowych klientów,
  • serwis www to też nowe możliwości reklamy swoich produktów czy usług, nie tylko poprzez SEO, ale również przez social media i reklamy Google.

strony internetowe toruń, tworzenie stron toruń, strony www toruń, pozycjonowanie stron toruń, pozycjonowanie toruń,