orlen transport płock
Orlen Transport
25 maja 2022
podolog płock strony internetowe i pozycjonowanie
Podolog Płock
28 marca 2022
Pokaż wszystkie
  • ZadanieStrony i pozycjonowanie Google

fotowoltaika pompy ciepła płock

Strona internetowa oraz pozycjonowanie w Google, to zrobiliśmy dla nowego Klienta!

Klient posiadał starą stronę na serwerze oraz w domenie u jednego z „rzetelnych” dostawców usług internetowych. Chciał pozycjonowanie swojej strony. Wytłumaczyliśmy, że trzymanie swojej stronie na czyimś serwerze, w dodatku na nieswojej domenie, to spore zagrożenie. Dostawca zawsze może zawiesić stronę lub żądać wyższych opłat, dodatkowo zazwyczaj są trudniejsze do pozycjonowania. Za naszą namową Klient zgodził się zrobić nową stronę internetową, zoptymalizowaną pod skuteczne pozycjonowanie. Obecnie strona jest przez nas pozycjonowana.


Aby skutecznie pozyskiwać nowych klientów, potrzebujesz konkretnej wizytówki – takiej, która będzie prawdziwą zachętą do skorzystania ze świadczonych przez Ciebie usług. Zdecydowana większość ludzi dość intensywnie korzysta z internetu – zgodzisz się zatem chyba, że warto przyciągnąć ich uwagę i zachęcić do skorzystania z rozwiązań proponowanych przez Twoją firmę. Czy jest zaś coś, co bardziej przyciąga i utrzymuje uwagę, niż profesjonalnie przygotowana strona internetowa?

Dlaczego warto postawić na profesjonalne tworzenie stron internetowych?

Twoja własna strona internetowa przyniesie Ci wiele korzyści jako przedsiębiorcy. Poprawi Twoją skuteczność reklamową, może stanowić swoisty katalog oferowanych przez Ciebie usług i produktów. Pamiętaj jednak, że samo stworzenie witryny internetowej to dopiero połowa drogi do sukcesu. Kluczem jest bowiem stworzenie takiej witryny, która będzie funkcjonalna, estetyczna i sama w sobie będzie zachętą dla użytkownika do dalszego jej przeglądania. Właśnie dlatego w szczególności osoby, które nie posiadają doświadczenia w zadaniach takich, jak tworzenie stron internetowych, czy też pozycjonowanie stron WWW powinny zdać się na profesjonalną pomoc.

Aby strona internetowa spełniała swoje zadanie, musi ona być oparta na wysokiej jakości serwisu, który zapewni jej funkcjonowanie bez zbędnych opóźnień, czy awarii, ale także umożliwi dostosowanie serwisu konkretnie pod profil działalności danej firmy. Ponadto, jeśli strona internetowa ma spełniać oczekiwania użytkownika, musi ona być przejrzysta i łatwa w nawigacji – także, a być może przede wszystkim dla użytkowników mobilnych – jak wskazują dane, już teraz stanowią oni większą część internautów. Musi ona też być wydajna i łatwa w administracji dla właściciela – czyli Ciebie.

Co ważne – wbrew pozorom, nie wystarczy jedynie stworzyć stronę WWW, zapełnić ją niskiej jakości treścią i czekać na efekty. Zarówno dla klientów, jak i dla algorytmów wyszukiwarek internetowych liczy się bowiem każde słowo i każde zdjęcie, jakie pojawi się na stronie. Ci pierwsi oceniają strony internetowe pod względem jakości treści dlatego, wrażenie zrobią na nich dobrze opracowane artykuły i wysokiej jakości grafiki oraz zdjęcia. Jednakże, aby Twoja strona w ogóle została zaproponowana internautom przez wyszukiwarki – musi ona zostać ona odpowiednio wysoko oceniona przez algorytmy i skrypty. Tu zaś liczy się między innymi zagęszczenie i dobór słów kluczowych, opatrzenie podstron odpowiednimi meta title i meta description, a także pozycjonowanie strony. Ciężko oczekiwać, by pojedyncza osoba specjalizowała się we wszystkich tych zagadnieniach – dlatego warto udać się do specjalistów.

Co da odpowiednie pozycjonowanie strony?

Nawet najlepsza strona internetowa nie pozwoli CI wykorzystać pełni swojego potencjału, jeśli odpowiednio jej nie wypozocjonujesz. Wiedz bowiem, że przeglądając wyniki wyszukiwania jakiejkolwiek wyszukiwarki w pierwszej kolejności widzisz dobrze wypozycjonowane strony internetowe – i chyba sam/ma przyznasz, że te odwiedzasz w pierwszej kolejności. Również Twoja witryna, jeśli zdecydujesz się na usługę pozycjonowania, pojawi się znacznie wyżej w rankingach wyszukiwania.

Odpowiednie pozycjonowanie jest dokładnie tak samo ważne, jak tworzenie stron internetowych. Większy ruch na Twojej stronie pochodzący z naturalnych, “organicznych” źródeł, a nie płatnych reklam to także ruch wyższej jakości – na Twoją witrynę natrafiają nie losowi internauci, a osoby, które naprawdę mogą być zainteresowane Twoimi usługami i chętnie zostaną z Tobą na dłużej. To także spora oszczędność pieniędzy – siłą rzeczy wyższa pozycja w rankingu wyszukiwania oznacza większą świadomość społeczną internautów co do świadczonych przez Ciebie usług – a tym samym oszczędzisz na agresywnych kampaniach marketingowych.

Pamiętaj, że profesjonalny zespół ekspertów pomoże Ci dobrać odpowiednią metodę pozycjonowania dla Twojej działalności. Dla przykładu: globalne pozycjonowanie strony to opcja popularna i dostępna dla wszystkich – pamiętaj jednak, że jeśli prowadzisz niewielką, specyficzną działalność w konkretnej miejscowości (np. restaurację czy hotel) równie skuteczne okazać się może pozycjonowanie lokalne. Dobrze wykonana usługa tego typu sprawi, że internauci z najbliższej CI okolicy poszukujący produktów podobnych do Twoich będą kierowani w pierwszej kolejności do Ciebie!

Co dają przedsiębiorcom własne strony internetowe?

Zalety, jakie niesie ze sobą tworzenie stron internetowych już pokrótce omówiliśmy, dlatego na koniec skupmy się na tym, jakie korzyści wiążą się ze skorzystaniem z takiej usługi.

Po pierwsze – budujesz swoją rozpoznawalność oraz pozytywny wizerunek swojej firmy w sieci. Chwaląc się kolejnymi osiągnięciami, recenzjami zadowolonych klientów na pewno przyciągniesz kolejne osoby zainteresowane Twoją ofertą – a przestrzeń, byś swoje sukcesy mógł dzielić ze światem zapewni Ci właśnie dobrze zrobiona strona WWW.

Po drugie – Twoje strony internetowe zapewnią Ci przestrzeń, którą możesz wykorzystać nie tylko do promowania, ale i sprzedaży Twoich usług. Co więcej, możesz za ich pomocą nawiązać prosty kontakt ze swoją bazą klientów; odpowiadać na ich pytania, przeglądać pozostawione przez nich opinie i nie tylko. Twoja własna strona internetowa na pewno korzystnie wpłynie na jakość obsługi klienta.

Po trzecie – pozwoli Ci ona znacząco rozszerzyć zasięg Twojej działalności. Jeśli zajmujesz się działalnością rzadko spotykaną, aczkolwiek poważaną i opłacalną – taka strona może okazać się dla Ciebie prawdziwą żyłą złota.

Po czwarte – Twoja witryna internetowa będzie rozwijała się razem z prowadzoną przez Ciebie działalnością. Z łatwością zaprezentujesz za jej pomocą swoje nowe rozwiązania szerokiemu gronu osób, zaktualizujesz o nowe, niezbędne informacje i pozyskasz nowych klientów.

Pamiętaj jednak – im lepszej jakości jest Twoja strona internetowa, tym więcej korzyści Ci przyniesie!