tanie strony www
BlackFriday, czyli Tanie Strony WWW – 50%
23 listopada 2018
tworzenie stron internetowych
Strona internetowa, zasługujesz na najlepszą!
26 sierpnia 2019
pozycjonowanie płock warszawa strony sklepu

ile trwa pozycjonowanie strony internetowejSiłownia, czyli ile trwa pozycjonowanie strony internetowej?

Czas wejścia strony na 1-sze pozycje w Google (TOP10) jest bardzo ważny dla każdego Klienta. Wiadomo, że jak najszybciej chce się dotrzeć do największego grona potencjalnych Klientów i zarobić na swoim biznesie. Niestety nie jest to prosty, ani szybki proces. Najlepsze porównanie przychodzi mi do siłowni. Aby mieć pierwsze efekty trzeba trenować min. 6-8 miesięcy i to przy dobrej diecie (a widoczne efekty są co najwyżej zadowalające!).Chyba nikt z nas nie zna osoby, która zaczęła trenować i po 1-3 miesiącach wyglądała jak Arnold Schwarzenegger? Hmmm?

Dlatego w pozycjonowaniu stron czy sklepów (tutaj na efekty trzeba czekać 2-3 razy dłużej!) trzeba być cierpliwym, niestety nie każdy daje sobie z tym radę. Ale naprawdę warto czekać, bo efekty końcowe są powalające. Mamy Klientów, którzy tylko i wyłącznie dzięki stronie internetowej i skutecznemu pozycjonowaniu ZARABIAJĄ!

“Wczoraj usłyszałam, że wybrali moją firmę, bo spodobała im się moja strona 🙂 Super to usłyszeć, ale to Pana zasługa, za co bardzo, bardzo dziękuję.”

Pani Joanna z firmy KABOR

Dlaczego pozycjonowanie trwa tak długo? Czynniki mające wpływ.

 1. Branża (rodzaj działalności) – jeśli prowadzisz działalność jedną z tysięcy czy setek tysięcy, to będzie się ciężko wybić. Zalecamy wybór fraz niszowych i long tail (długi ogon) (dadzą podobny efekt, a można przyspieszyć proces). Jeśli masz niszowy biznes jest dużo, dużo łatwiej i szybciej.
 2. Konkurencja (firmy o podobnej działalności) – czasem jest tak, że konkurencji nie jest dużo i już myślisz, że uda się szybko wbić w TOP10, ale niestety. Konkurencja jest silna, bardzo dobrze się pozycjonuje i od dawna jest na rynku.
 3. Frazy kluczowe – jak wspomniałem wyżej. Frazy kluczowe, czyli słowa wpisane w Google, po których ktoś ma Was znaleźć. Są zależne od wyżej wymienionych czynników, jeśli wybierze się bardzo ciężkie, konkurencyjne i oblegane będzie ciężko i proces pozycjonowania będzie trwał długo. Ze sklepami internetowymi jest ciężko, jeśli sprzedają te same produkty.
 4. Wiek domeny (strony) – jak chcemy się dostać do TOP10 Google z nową domeną, gdzie 1-sze pozycje oblegane są przez stare domeny od kilku czy kilkunastu lat, będzie trudno i długo. Trzeba rozważyć frazy niszowe, lub dużo zainwestować w pozycjonowanie. Warto wspomagać się kampaniami sponsorowanymi (Google Ads czy Facebook) jeśli zależy na czasie.
 5. Zmiany w algorytmach Google – pozycjonujemy już stronę, wszystko idzie fajnie, gładko, idziemy w górę i nagle BooM! spadamy! Czemu? Google jest kapryśne i lubi się z nami bawić. Należy zachować zimną krew i często przeczekać ich ataki, aby wrócić z podniesioną głową 😉
 6. Strona internetowa (sklep) – zawsze tłumaczę, że stworzenie skutecznej strony, to skomplikowany proces. Każdy może stworzyć sobie stronę korzystając z gotowców typu WIX itp., lub korzystając z poradników na YouTube. Niestety nie będą to strony zoptymalizowane na skuteczne pozycjonowanie czy szybkość działania strony, czy UX i inne ważne do pozycjonowania aspekty. Dlatego najważniejszym punktem jest prawidłowo stworzona i zoptymalizowana strona internetowa (czy sklep). Tutaj możemy również zaliczyć serwer (hosting).
 7. Strategia pozycjonowania (technika) – kolejny bardzo ważny aspekt, dla każdej branży i frazy można dobrać inny proces pozycjonowania.
 8. Pieniądze, kasa, money! – nie ma co ukrywać, że jednym z ważnych punktów są pieniądze. Jeśli wybieramy minimalną opcję, ciężko liczyć na spektakularne wyniki. Jeśli chodzić na siłownię, a wcinasz słabej jakości jedzenie, bez odpowiedniej ilości białka, witamin, makroskładników itp. to nie zbudujesz pięknego ciała, niestety.
 9. Działania SEO prowadzone poprzednio (np. przez inne agencje) – czasami spotkaliśmy się z problemem, że poprzednicy “popsuli SEO” i trzeba było poprawiać, dużo więcej pracy wtedy i dłużej!
 10. Jakość treści na stronie – słabej jakości treści na stronie, lub ich brak potrafią bardzo opóźnić wejście strony czy sklepu w TOP10 Google. Warto o tym zadbać już na początku pozycjonowania.

pozycjonowanie płock warszawa toruń łódź

Pozycjonowanie, ile tak naprawdę trwa? Ile trzeba czekać na efekty?

– Czemu tak długo?
– Nie można szybciej?
– Za długo!
– Jestem niecierpliwa…
– Pozycjonujemy już 3 miesiąc i nie widzę efektów!

Spotykam się z takimi pytaniami dosyć często. Wiem, że chcemy szybko, teraz, już… ale nie z pozycjonowaniem.

Poniżej przedstawiam wykres zależności działań SEO (tutaj publikacja artykułu) – jak to działa w Google.

ile trwa pozycjonowanie

Obrazek ze strony kolegi po fachu: https://www.zgred.pl/blog/ile-czasu-trwa-pozycjonowanie-strony-jak-dlugo-bede-czekac-na-efekty-pozycjonowania/

Jak to najogólniej wygląda w Google:

 1. Zamawiamy artykuł, lub sami piszemy ciekawy wpis na bloga (zgodny z SEO), dodajemy na swoją stronę (może być na blogu). Liczymy, że nasz świetny tekst już teraz, zaraz pokaże się w Google i ściągnie dla nas miliony użytkowników. Niestety tak się nie dzieje ;/ Na początku jest jakiś “skok” i coś się dzieje, ale później wszystko stygnie, zamiera… na chwilę, pisałem o cierpliwości 🙂
 2. Dopiero po pewnym czasie zaczyna wskakiwać wyżej, lekko wyżej bez ekscytacji 🙂 – dopiero później wbija w TOPy
 3. Ważne jest również, by nasz wpis trochę “dopalić” jakimś PROMO w necie. Ja zawsze dodaje na Fanpage Facebook czy Twitter itp. + jakieś wsparcie z innego portalu, bloga – WARTO!
 4. I tak po około 2 miesiącach nasz wpis zaczyna dopiero pracować dla nas – po 2 miesiącach! Więc, jednak ta cierpliwość musi gdzieś się znaleźć 🙂

Pozycjonowanie, płatne w formie abonamentu – Płacę co miesiąc i nie mam efektów!

Miałem sytuację, gdzie pozycjonowaliśmy stronę już z 6 miesięcy. Klient już chciał rezygnować, tłumaczył że nie ma sensu, że nie zarabia…  A następnego miesiąca BooM! i strona wskoczyła na 1szą stronę Google! Ha! Niestety nie ma złotego środka, ani magicznej reguły. Jedna strona może i w 3 miesiące być TOP na inne trzeba dużo więcej czasu. A ze sklepami internetowymi to już w ogole czarna magia 🙂 …no może więcej pracy, i czasu bez tej magii 😉 Dlatego moi drodzy cierpliwość, cierpliwość… ale będzie nagrodzona. I wasze ciało będzie wysportowane…Ooops, tzn Wasza strona internetowa będzie wysoko w Google!

Pozdrawiam,
Michał

pozycjonowanie stron warszawa płock łódź poznań toruń

skuteczny
skuteczny
Zakochany w komputerach od najmłodszych lat. Pasja, życie, praca. Jak robisz to co kochasz to więcej niż praca!

Komentarze są wyłączone.