strony internetowe i pozycjonowanie płock google warszawa
Biznesowa strona internetowa. Jak powinna być zrobiona?
7 lipca 2020
strony internetowe płock, warszawa, pozycjonowanie płock
9 powodów, dla których warto używać CMS WordPress
12 sierpnia 2020
strony internetowe i pozycjonowanie płock google warszawa
Biznesowa strona internetowa. Jak powinna być zrobiona?
7 lipca 2020
strony internetowe płock, warszawa, pozycjonowanie płock
9 powodów, dla których warto używać CMS WordPress
12 sierpnia 2020

Jednym z czynników, powodujących częste zniechęcenie i utratę motywacji są niskie wyniki stworzonej strony internetowej. Zbyt mała popularność potrafi być bardzo dołująca, jednak bardzo zazwyczaj idzie za tym szereg popularnych błędów popełnianych podczas czynności, jaką jest tworzenie stron internetowych. Większość z nich nie jest skomplikowana, dlatego warto czym prędzej się z nimi zapoznać, aby doprowadzić umiejętność programowania witryn do perfekcji.

1. Strona niekompatybilna w wersji mobilnej

Duża część Twojej grupy odbiorców, a być może nawet większość, do przeglądania internetu wykorzystuje smartfony, natomiast laptopy czy komputery stacjonarne coraz częściej używane są tylko do tworzenia specjalistycznych projektów. W takim przypadku, niedopasowanie strony internetowej do wersji mobilnej jest ogromnym błędem, bardzo często popełnianym przez początkujących. Tworzenie stron od samego początku powinno uwzględniać wyświetlanie ich zarówno na komputerach jak i na telefonach komórkowych, za czym idzie szereg zalet. Należy w szczególności postawić na ten aspekt, aby wersje mobilne wyglądały nawet lepiej niż stacjonarne. Wyszukiwarki typu Google już dziś bardziej promują strony internetowe kompatybilne z urządzeniami mobilnymi, dlatego w procesie tworzenia warto postawić na tzw. metodę mobile-first, w której wersje mobilne są tymi podstawowymi, natomiast wersje na komputer są jedynie ich dopełnieniem.

tworzenie strony internetowej, tworzenie stron toruń, tworzenie stron bydgoszcz, tworzenie stron bielsko, tworzenie stron białystok, tworzenie strony wordpress, tworzenie stron łódź, tworzenie stron internetowych jelenia góra, tworzenie stron poznań, tworzenie stron lublin, tworzenie stron katowice, tworzenie stron kraków, tworzenie strony w wordpress, tworzenie stron szczecin, tworzenie stron olsztyn, tworzenie stron firmowych, projekt stron www, projekty stron www, projekt strony internetowej białystok, projektowanie stron internetowych, projektowanie stron internetowych warszawa, projekt strony internetowej, projekty stron internetowych, projektowanie stron internetowych cennik, projektowanie stron katowice, projektowanie stron warszawa, projektowanie stron poznań, projektowanie stron toruń, projektowanie stron www poznań, projektowanie stron www wrocław, projektowanie stron wordpress, projektowanie stron bydgoszcz, projektowanie stron gorzów, projektowanie stron kraków, projektowanie stron częstochowa, projektowanie stron lublin,

2. Nachalne reklamy

Zapewne każdego z nas odpycha zbyt duża ilość reklam, szczególnie tych zasłaniających treść prawidłowej strony. Czynnik ten skutecznie zniechęca odwiedzających daną witrynę, podkreślając jej nieprofesjonalny charakter. Strona internetowa powinna prezentować się w jak najbardziej przystępny sposób, a złym nawykiem jest umieszczanie reklam w miejscach przysłaniających istotną treść witryny. Problemem mogą być także wyskakujące pop-upy, które w najskuteczniejszy sposób odstraszają użytkowników strony. Ten rodzaj reklamy powinno się ograniczyć do minimum, ponieważ pojawiające się okno z prośbą o zapisanie się do newslettera nie spowoduje nagłego wzrostu wyników w tej dziedzinie.

3. Nieuporządkowana treść witryny

Projektowanie stron internetowych jest skomplikowanym procesem, narażonym na wiele błędów. Jednym z nich ułożenie treści w sposób chaotyczny i nieuporządkowany, powodujący dezorganizację podczas przeglądania witryny. Odpowiednie przejścia do podstron powinny być ułożone w sposób umożliwiający intuicyjne poruszanie się już przy pierwszej wizycie. Przed upublicznieniem finalnej wersji strony internetowej, warto udostępnić ograniczonej grupie osób tzw. wersję beta, umożliwiającą przeprowadzenie wstępnych testów. W ten sposób możliwe będzie uzyskanie opinii na temat lokacji poszczególnych okien, przejść, reklam i innych elementów. Rozpoczynając tworzenie danej strony internetowej należy również sporządzić konkretny plan, którym będziemy się kierować w całym procesie.

4. Brak aktualnych informacji

Odwiedzający stronę internetową bardzo często zwracają uwagę na regularność prowadzonych wpisów. Wprowadzanie ciągłych aktualizacji jest elementem bardzo skutecznym w prowadzeniu witryny, a aktualne informacje pozytywnie wpływają na pozycjonowanie strony w wyszukiwarce typu Google. Należy w szczególności zadbać o ten element, o czym warto pamiętać już w procesie programowania strony, zapewniając sobie bazę do tworzenia postów w postaci intuicyjnego systemu zarządzania treścią. W przypadku, gdy nie mamy pomysłów na nowe wpisy, dobrym pomysłem będzie aktualizacja starszych – nasza wyszukiwarka skutecznie wykrywa ten ruch i promuje go w ten sam sposób, co nowe posty.

5. Błędy – ortograficzne i inne

Tym, co skutecznie odstrasza odwiedzających stronę internetową to błędy. Ortografia powinna być elementem priorytetowym w tworzeniu wpisów, opisów kategorii, produktów bądź wszelkich napisów widocznych na witrynie. Strona internetowa pełna błędów ortograficznych sprawia wrażenie braku profesjonalizmu i zarazem zwiększa prawdopodobieństwo jej opuszczenia. Oprócz błędów powiązanych z pisownią, warto zwrócić także uwagę na to, czy linki do wszystkich podkategorii bądź stron zewnętrznych działają w prawidłowy sposób. Strona internetowa powinna być zaprojektowana w sposób jak najbardziej intuicyjny i przyjazny, o czym zawsze należy pamiętać.

Podsumowanie

Tworzenie stron internetowym jest zajęciem bardzo skomplikowanym i czasochłonnym. Warto skupić się na uniknięciu podstawowych błędów, aby zwiększyć popularność zarówno witryny jak i treści na niej przedstawianych.


Chcesz zacząć zarabiać na swoim biznesie? Napisz do nas!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.