blog, jak założyć blog, blog in wordpress, world press blog, blog by wordpress, blog with wordpress, blog wordpres, blog wordpress, 10 blog, blog na stronie, darmowy blog wordpress, firmowy blog,
Blog na stronie firmowej – poznaj zalety prowadzenia bloga dla biznesu
9 października 2020
zarabianie w internecie strony www pozycjonowanie
#facebookdown – Możesz stracić pieniądze, ale jest rozwiązanie…
6 października 2021
blog, jak założyć blog, blog in wordpress, world press blog, blog by wordpress, blog with wordpress, blog wordpres, blog wordpress, 10 blog, blog na stronie, darmowy blog wordpress, firmowy blog,
Blog na stronie firmowej – poznaj zalety prowadzenia bloga dla biznesu
9 października 2020
zarabianie w internecie strony www pozycjonowanie
#facebookdown – Możesz stracić pieniądze, ale jest rozwiązanie…
6 października 2021
parallax background

Czy warto pozycjonować stronę?

TAK! jeśli chcesz zarobić na swoim biznesie i budować świadomość marki, czytaj poniżej...

W wielu przypadkach prowadzenie profili w social mediach, doprowadziło do zaniechania dalszego rozwoju witryn internetowych, co w gruncie rzeczy jest nie tylko nierozsądne, ale przede wszystkim generuje straty ekonomiczne. Należy mieć na uwadze, że aplikacje znacząco redukują niezależność użytkowników, w każdym momencie może dojść do blokady konta, co uniemożliwi uzyskiwanie jakichkolwiek przychodów. Prowadzenie strony internetowej jest nierozerwalnie powiązane z chęcią poszerzenia grona osób odwiedzających. Grupa docelowa ulega znacznemu poszerzeniu po tym jak dane frazy wpisane w wyszukiwarkę przekierowują właśnie na daną witrynę. Całość działań ułatwiających wyszukanie danej witryny internetowej określane jest mianem pozycjonowania strony. Przedstawiamy najistotniejsze kwestie związane z pozycjonowaniem stron, które należy dogłębnie poznać i dlaczego warto pozycjonować stronę.

Pozycjonowanie strony - co to jest?

Pozycjonowanie stron internetowych bywa określane także jako SEO, co stanowi skrót z języka angielskiego od zwrotu Search Engine Optimization. Mianem pozycjonowania można opisać działania, które umożliwiają osiąganie jak najwyższych pozycji w wyszukiwarce Google po wpisaniu odpowiednich słów kluczowych. W początkowych okresach, pozycjonowanie stanowiło określenie dotyczące odbioru danego produktu lub marki przez grono posiadanych klientów. Aktualnie, pozycjonowanie jest działaniem, które pozwala na wyróżnienie i ułatwienie dostępu do produktu poprzez podkreślenie unikalnych cech lub charakterystycznego wizerunku.

Koszty pozycjonowania strony

Koszt usługi pozycjonowania strony jest kształtowany przez wiele czynników, co w rezultacie wskazuje na konieczność dokonywania indywidualnych wycen usług SEO. Większość agencji podczas określania ceny, uwzględnia: branżę, popularność danej frazy, jakość serwisu, a także okres działalności strony. Wpływ na koszt pozycjonowania posiada także profil linków.

W zależności od zawartej umowy, koszt pozycjonowania może być ustalany na podstawie trzech różnych zapisów. Zatem, miesięczną cenę pozycjonowania strony można określić w oparciu o:

 • ryczałt, czyli abonament. Najtańsze pakiety zaczynają się od ok. 400 zł netto na miesiąc
 • stawkę godzinową za określoną ilość pracy specjalisty. Godzina pracy specjalisty może kosztować 200-300 zł netto
 • uzyskiwane efekty (bardzo rzadko stosowane)- rezultaty dokonanego pozycjonowania strony posiadają wpływ na przyszłą cenę usługi.

Wiesz co to jest pozycjonowanie? Chcesz zacząć zarabiać na swojej stronie czy sklepie internetowym?

Zadzwoń do nas +48 516 064 323 lub napisz...

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

parallax background

Jakie działania wykonywane są w ramach SEO?

Zazwyczaj nawiązanie współpracy w zakresie pozycjonowania strony, wiąże się z szeregiem świadczonych usług, które wywierają wpływ na uzyskany efekt końcowy. W ramach pozycjonowania powinno być wykonane:

 • polepszenie widoczności w konsekwencji dopasowania najlepszych słów kluczowych (w tym long tail);
 • tworzenie pakietu obejmującego zoptymalizowane treści zgodnie z wytycznymi SEO - zarówno strona docelowa jak i portale oraz zaplecza;
 • uzyskanie znaczących linków pozycjonujących.
Ponadto, pozycjonowanie strony powinno być także związane z posiadaniem do dyspozycji własnego specjalisty SEO, z którym można się swobodnie skontaktować. Ale czy jest coś jeszcze, co daje pozycjonowanie stron? Pozycjonowanie to również konieczność przekazywania właściwych materiałów edukacyjnych właścicielowi strony, tj. poradniki, webinary, a także słowniczki, w rezultacie właściciel może nieustannie pogłębiać wiedzę i podążać za aktualnie zalecanymi wytycznymi.

Co daje skuteczne pozycjonowanie strony?

Najbardziej wymierzalnym efektem prawidłowo przeprowadzonego pozycjonowania strony jest z pewnością różnica w ilości odwiedzin. Przyczyniają się do tego przede wszystkim zajmowane wysokie miejsca w wynikach wyszukiwania. Wszystkie dane jednoznacznie wskazują na to, że obejmowanie przez daną witrynę wyższej pozycji posiada przełożenie na zwiększoną ilość wejść. Przeprowadzone w tym zakresie badanie przedstawia, że na pierwszy wynik wyszukiwarki wchodzi aż 32,5% użytkowników, z kolei na drugą pozycję decyduje się wejść 17,6%. Dla porównania, piąta pozycja w wyszukiwarce jest odwiedzana zaledwie przez 6,1% użytkowników. Co więcej, w ramach tych badań przedstawiono, że umiejscowienie strony na pierwszej pozycji w wyszukiwarce obejmuje aż 91,5% przyczyn jej odwiedzin.

Pozycjonowanie przyczynia się także do przyspieszenia procesu budowania marki, w szczególności jej rozpoznawalności na tle konkurencyjnych firm. Strony internetowe, które górują w wyszukiwarce są o wiele szybciej i łatwiej zapamiętywane przez osoby odwiedzające. Przy dobrej jakości oferowanych produktów, o wiele łatwiej wówczas uzyskać polecenia.
parallax background
 
Dzięki skutecznemu pozycjonowaniu nasza strona (również zrobiona przez Skutecznych!) jest na 1-szych pozycjach w Google - po kilkudziesięciu frazach! W naszej branży to podstawa! Dziękujemy za rozkręcenie naszego biznesu, zaczęliśmy mieć więcej Klientów, co się przełożyło na zarobki.

Pan Samochodzik

parallax background
Czy pozycjonowanie stron w Google jest konieczne?

Do niedawna, telewizja i radio były określany jako wodzące kanały przekładające się na wzrost sprzedaży. Aktualnie, odnotują tendencję spadkową, która ma miejsce już rok rocznie. Głównymi przyczynami zmniejszenia ich skuteczności jest wykorzystywanie nowoczesnych form promocji, które o wiele lepiej trafiają do współczesnego konsumenta. Już w 2019 roku, ponad 1/3 z wybieranych form promocji stanowiły działania w Internecie. Było to rozwiązanie w szczególności preferowane przez branżę handlową.

Pozycjonowanie stron jest dedykowane w szczególności dla działalności bazujących na modelu e-commerce. W pierwszej kolejności należy skupić się na jednej wyszukiwarce Google, co przekłada się później na większą widoczność. W Polsce korzysta z niej aż 93% użytkowników, co umożliwia posiadanie niemalże monopolu na rynku. Stąd też nie jest opłacalne inwestowanie w pozycjonowanie stron tj. Bing, Yahooo, ponieważ nie gwarantują one długotrwałego i realnego zysku.

Wyszukiwarka Google charakteryzuje się posiadaniem zaawansowanych algorytmów, które ustalają pozycję przy uwzględnieniu aż 200 czynników rankingowych. Pomimo tego, inwestycja w pozycjonowanie w tej wyszukiwarce jest najrentowniejszym rozwiązaniem. Tylko ona przekłada się na realny wzrost liczny odwiedzin przez potencjalnych klientów, jednak do tego potrzebna jest odpowiednia wiedza i zdobyte doświadczenie.
Pozycjonowanie strony - na jaki okres podpisać umowę?

W kwestii zagadnień związanych z pozycjonowaniem strony pojawiają się często pytania, czy pozycjonowanie można w odpowiednim momencie zakończyć, ale zachowując uzyskane wyniki. W rzeczywistości, nie istnieje żadna uniwersalna odpowiedź. Można zaprzestać pozycjonowania, a wypracowane rezultaty nadal będą przynosiły trochę mniejsze zyski, jednak mało kto rezygnuje z dalszego rozwoju działalności, kiedy na horyzoncie pojawia się kolejny pułap. Dodatkowo trzeba wiedzieć, że nieuczciwe agencje reklamowe po wypowiedzeniu umowy często usuwają linki pozycjonujące, przez co strona spada. Kolejna rzecz to konkurencja cały czas się pozycjonuję, a Ty chcesz stać w miejscu lub dosłownie się cofnąć?

Sytuacja inaczej kształtuje się w przypadku agencji SEO, które opierają stworzone strategie na posiadanych zapleczach, co wywodzi się z okresu, kiedy Google łatwiej można było "oszukać". Bazuje to na wykreowaniu strony, która służy wyłącznie do tworzenia linków do pozycjonowania innej strony. Zaplecze cechuje się ogromną rozpiętością ilości zarejestrowanych stron internetowych. Sposób działania ma odwlec Google od odnalezienia właściciela tych wszystkich stron. Zerwanie takiej współpracy wiąże się z odłączeniem od zaplecza, czyli utratą uzyskanych efektów. Z pewnością po nagłym zakończeniu współpracy o wiele łatwiej zrozumieć, co daje pozycjonowanie stron, jednak pociąga to za sobą także konsekwencje ekonomiczne.

Współpracujemy już z wieloma zadowolonymi firmami!

Chcesz zarabiać jak oni? Dołącz do nas! Dzwoń teraz +48 516 064 323
 • select polska piłka ręczna nożna noga
 • gamixfolie producent folii
 • producent polimerów
 • centrum medyczne medica
 • plocman płock
 • centrum rodzinne płock
 • hexanova warszawa
 • zamet płock
 • project energy
 • agro-bud płock
 • producent folii płock
 • lokale do wynajęcia płock optimal
 • baloniki z helem płock
 • dezynsekcja warszawa kabor
 • biaoil płock
 • otulove sklep www
parallax background

Kiedy dostrzegalne są pierwsze efekty?

Z pewnością jednym z argumentów podczas rozważań, dlaczego warto pozycjonować stronę jest uzyskiwanie rezultatów, które są realnie dostrzegalne w zwiększonych przychodach firmy. W większość przypadków, pierwszej i wstępnej oceny można dokonać po upływie kilku tygodni. Można wtedy dostrzec przejście przez jeden etap, który związany jest ze zwiększeniem ruchu na stronie. Poprawnie przeprowadzone pozycjonowanie stron może dać efekty dopiero po upływie sześciu miesięcy lub nawet roku, co jest uzależnione od profilu danej branży. W większości przypadków, druga połowa roku po wprowadzeniu zmian jest okresem odnotowywania stale zwiększających się przychodów ze sprzedaży. 

Czy pozycjonowanie stron można wykonywać samodzielnie?

Wielu właścicieli firm zastanawia się, czy mogliby samodzielnie zajmować się pozycjonowaniem posiadanej strony. W rzeczywistości skuteczność takiego wyboru byłaby dostrzegalna wyłącznie w przypadku małych firm, które nie planują dalszej ekspansji na rynku, próbuje wyłącznie delikatnie poszerzyć ilość klientów. Jednak należy pamiętać, że pozycjonowanie stron jest działaniem bardzo czasochłonnym, w szczególności dla osób, które muszą także przyswoić podstawową wiedzę. Jak wiadomo, czas to pieniądz. Więc, czy w tym przypadku, nie lepiej jest skupić się na rozwoju marki, a pozycjonowanie pozostawić specjalistom? Szczególnie, że obecny rynek rządzi się swoimi prawami i jego nieodłączną częścią jest konkurencja. Inne firmy z tej samej branży mogą znacząco skorzystać na tej pozornej oszczędności i przejąć znaczącą część nowych klientów. 

Co ma wpływ na tempo uzyskiwania zysków z SEO?

Na uzyskiwane efekty przeprowadzenia pozycjonowania stron przede wszystkim rzutuje branża w której dana firma się trudni, czy musi ona zmierzyć się ze sporą konkurencją. Drugim aspektem, który posiada na to wpływ jest początkowe posiadanie optymalizacji na stronie internetowej lub czy w ogóle je posiada. W przypadku braku, całość ulega znaczącemu wydłużeniu, ponieważ stronę należy wtedy budować od podstaw i wygospodarować większe nakłady pracy. Zazwyczaj, sprawnie działające agencje potrzebują od półtora do dwóch miesięcy na wykonanie poprawnej optymalizacji strony. Choć jest to przeciętna wartość, ponieważ niekiedy proces optymalizacji może trwać nawet pół roku, kiedy dotyczy to dużych serwisów ogłoszeniowych.
parallax background

Czy warto pozycjonować stronę - podsumowanie

Każda osoba prowadząca działalność w Internecie dostrzega jak wielki potencjał tkwi w sieci. Dobrym posunięciem jest skorzystanie z wszystkich możliwych rozwiązań, które umożliwiają zwiększenie uzyskiwanych przychodów. Jednym ze sposób na to jest właśnie pozycjonowanie strony, które poprzez podwyższenie pozycji w wyszukiwarce pozwala nie tylko na zwiększenie ilości kontrahentów, ale przede wszystkim umożliwia wyróżnienie się na tle konkurencji w danej branży.

Jednocześnie o wiele łatwiej jest uzyskać rozpoznawalność w sieci, co z kolei także rzutuje na odnoszone sukcesy przez markę. Te rozwiązania są codziennie wykorzystywane przez inne firmy, dlatego podczas wyboru właściwej agencji nie należy kierować się ceną usługi, a jakością świadczonej pracy.
parallax background

Chcesz zarobić na swojej stronie?
Wiesz już, że pozycjonowanie jest konieczne do pozyskiwania Klientów?

Zadzwoń do nas +48 516 064 323 lub napisz!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.