5 najczęstszych błędów na stronie internetowej
16 lipca 2020Pozycjonowanie wizerunkowe – jak kształtować pozytywną percepcję firmy w Internecie?
20 sierpnia 2020Gdy planujemy stworzenie własnej strony internetowej – niezależnie od tego, czy ma być to witryna indywidualna, biznesowa czy firmowa – często zastanawiamy się nad tym, jakiego wyboru dokonać. Oferta systemów umożliwiających stworzenie własnej strony jest co prawda bogata, warto jednak mieć świadomość, że użytkowanie niektórych z nich przynosi o wiele większe korzyści niż pozostałych. Jednym z takich systemów WordPress, jedno z najpopularniejszych narzędzi do kreowania i zarządzania własną stroną WWW lub blogiem. Zapoznaj się z zamieszczonymi poniżej zaletami narzędzia i odpowiedz sobie na pytanie, czy spełnia również Twoje oczekiwania.
Spis treści:
- Wiele możliwości
- Rozpoznawalność
- Łatwość w użytkowaniu
- Pozycjonowanie
- Różnorodne szablony
- Wtyczki
- Skalowanie
- Ułatwienia dla firm i branż sprzedażowych
- Cena
- Podsumowanie
1. Wiele możliwości
WordPress jest systemem, który pozwala nam na wykreowanie dokładnie takiej strony internetowej, jakiej potrzebujemy. Gdy posiadamy hobby, bardzo często pojawia się moment, w którym chcemy podzielić się stworzonymi przez nas rzeczami ze światem – WordPress umożliwia stworzenie własnego portfolio – przestrzeni w Internecie, która istotna jest przede wszystkim dla artystów, fotografów lub freelancerów. Jeżeli zależy nam na dzieleniu się ze społecznością internetową elementami naszego życia, podróżami lub pasjami, możemy wybrać opcję stworzenia bloga osobistego; gdy natomiast chcemy dzielić się swoimi zainteresowaniami z innymi pasjonatami – własne forum. Osoby zajmujące się biznesem z pewnością zaciekawione będą możliwością tworzenia stron firmowych, platform kursów online, stroną typu e-commerce lub one page (stroną wizytówką). Ambitni użytkownicy Internetu, również przy wykorzystaniu WordPressa, mogą spróbować wykreować własny portal informacyjny lub nawet platformę społecznościową. Czy zdecydujemy się na rywalizację z Facebookiem?
2. Rozpoznawalność
Z WordPressa korzystają największe marki – możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, ale różnorodność i wolność wyboru formy strony przyciąga nie tylko indywidualnych użytkowników sieci, ale również gigantów w swojej branży. Na Word Pressie umieszczony jest między innymi blog przeglądarki internetowej Mozilla, serwisy BBC America oraz New York Times, takie firmy jak Sony Music czy Microsoft. Robi wrażenie, prawda? Wartość systemu doceniły również duże franczyzy – Star Wars posiada na skrypcie WordPress własnego bloga tematycznego a Usain Bold stronę WWW. Informacje te mogą dużo powiedzieć nam o zaletach systemu – przytoczone marki nie mogą przecież pozwolić sobie na zmaganie się z niefunkcjonalnym skryptem.
3. Łatwość w użytkowaniu
Może wydawać się to powszechne, ponieważ bardzo wiele systemów deklaruje łatwość w obsłudze, ale w przypadku WordPress nie powinniśmy mieć co do tego wątpliwości. Jego panel pozwoli Ci na stworzenie w prosty sposób nowych treści bez znajomości kodów HTML czy PHP. Równie łatwo możesz dodawać, edytować lub usuwać treści lub zdjęcia. Świetnym rozwiązaniem dla nowych użytkowników jest możliwość prostego instalowania odpowiednich wtyczek lub szablonów, których zastosowanie z pewnością ubarwi stronę i pozwoli na zaprojektowanie jej dokładnie w taki sposób, o jaki nam chodzi.
4. Pozycjonowanie
WordPress posiada nie tylko łatwe w użytkowaniu możliwości dotyczące edycji treści – system ułatwia również ich optymalizację. Posługując się skryptem możemy w łatwy sposób m.in.:
- tworzyć nagłówki H1, H2, H3, H4 i H5
- dodawać linki wewnątrz treści
- dodawać listy wypunktowane i numerowane
- dodawanie tabel
- edycję tekstu przy pomocy kursywy i pogrubień
Przy korzystaniu z możliwości, jakie niesie za sobą w zakresie pozycjonowania stron WordPress musimy pamiętać, że nie tworzy on ich za nich – układ treści i odpowiednia optymalizacja, zgodna z wyznacznikami SEO, leży po naszej stronie.
5. Różnorodne szablony
Gdy zależy nam na tym, by nasza strona prezentowała się oryginalnie i estetycznie, pewnie będziemy usatysfakcjonowani tym, że WordPress umożliwia dostosowanie do naszej strony bardzo wielu z nich – nie tylko płatnych, ale również darmowych. Bogata oferta skórek dostępnych dla WordPress pozwoli nam na wybranie dokładnie takiej, która doskonale będzie łączyła się z tematyką strony, branżą, którą się zajmujemy lub naszą pasją. Wiele szablonów posiada własny panel opcji, dzięki któremu możemy samodzielnie wybrać ich kolor, tło czy dostosować logo do naszych potrzeb.
6. Wtyczki
Wtyczki, czyli tak zwane pluginy umożliwiają rozwijanie naszej strony internetowej. WordPress posiada tysiące darmowych wtyczek, które w łatwy sposób można zainstalować ze sprawdzonego źródła lub wtyczek płatnych posiadających wsparcie twórców. Jest to ważne, ponieważ w grę wchodzą regularnie pojawiające się aktualizacje, które pozwalają na cieszenie się wybranymi wtyczkami przed dłuższy czas. Można śmiało powiedzieć, że większość pluginów dostępna jest za darmo. Dzięki wtyczkom jesteśmy w stanie stopniowo przekształcić naszą stronę w o wiele bardziej zaawansowaną platformę.
7. Skalowanie
Co to znaczy, gdy mówimy, że system WordPress jest skalowalny? Oznacza to tyle, że posiada zdolność do sprawnego działania przy stale rozwijającej się liczbie jego użytkowników lub stale zwiększającej się objętości danych. Na ile ważna to funkcją możemy się przekonać za każdym razem, gdy inne portale (np. instytucji publicznych) przeciążają się w przypadku okazjonalnego przyrostu użytkowników. Nie wdając się w zawiłości techniczne – WordPress przygotowany jest na to, że będziemy skłonni korzystać z wszystkich jego możliwości, stale rozwijać i ulepszać naszą stronę WWW lub bloga.
8. Ułatwienia dla firm i branż sprzedażowych
WordPress współpracuje z WooCommerce. Oznacza to, że jest jednym z najlepszych systemów do tworzenia sklepów internetowych. Dobrze, ale co to jest WooCommerce? To wtyczka sklepowa stworzona specjalnie do funkcjonowania w środowisku WordPressa – dzięki niej będziemy w stanie stworzyć sklep internetowy, który pozostanie zintegrowany z naszą witryną. Współpraca ta zapewniła wtyczce około 25% udział na rynku e-commerce na świecie. Możemy sami sprawdzić, że rozwiązanie to jest nie tylko bardzo łatwe w użyciu, ale przede wszystkim wygodne.
9. Cena
Last but not least – jedną z zalet WordPressa jest jego cena. Ile wynosi koszt zakupu możliwości stworzenia swojej stronie w systemie? Nic. WordPress jest darmowy i funkcjonujący na zasadzie open source. Możesz więc spokojnie edytować swoją stronę i rozwijać ją bez obaw o dodatkowe opłaty. Oczywiście jeżeli zależy nam na konkretnej domenie, która jest niezbędna do prawidłowego działania systemu, musisz przygotować się na koszty z nią związane. Pamiętaj jednak o tym, że będą to jedyne koszty, ponieważ sam system jest i pozostanie darmowy.
WordPress jest bez wątpienia jednym z najłatwiejszych i jednym z najbardziej przyjaznych w obsłudze systemów do zarządzania treścią. Dzięki możliwością, które niosą za sobą oryginalne motywy i profesjonalne wtyczki, WordPress może stać się przestrzenią Internetu, którą możemy kreować dowolnie – zgodnie z naszym pomysłem i potrzebami.
Podsumowanie
Często przy tworzeniu nowych strony opieramy się o system CMS, aby Klient mógł w prosty sposób edytować treści dodawać galerię zdjęć itp. Dodatkowo jest to super narzędzie do konfiguracji pod skuteczne pozycjonowanie. Jesteście sami w stanie zrobić sobie stronę, ale aby była profesjonalna, bogata o dobre treści sprzedażowe, wyśmienitą grafikę i spójność estetyczną trzeba duuużo więcej. Dlatego zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na nowoczesne, estetyczne i przed wszystkim sprzedające Wasze usługi strony internetowe.