skuteczne pozycjonowanie stron seo wizerunukowe
Pozycjonowanie wizerunkowe – jak kształtować pozytywną percepcję firmy w Internecie?
20 sierpnia 2020
copywriting, copywriting seo, copywriting cennik, copywriting co to, copywriting for seo, seo copywriting, Copywriting jak zacząć, copywriting co to jest, co to jest copywriting,
Treści sprzedażowe, czyli copywriting (SEO). Jak ważną rolę spełnia na stronach www?
5 października 2020
skuteczne pozycjonowanie stron seo wizerunukowe
Pozycjonowanie wizerunkowe – jak kształtować pozytywną percepcję firmy w Internecie?
20 sierpnia 2020
copywriting, copywriting seo, copywriting cennik, copywriting co to, copywriting for seo, seo copywriting, Copywriting jak zacząć, copywriting co to jest, co to jest copywriting,
Treści sprzedażowe, czyli copywriting (SEO). Jak ważną rolę spełnia na stronach www?
5 października 2020
Pokaż wszystkie

Zdjęcia stockowe, czyli jak zdjęcia dodają stronie profesjonalizmu

Zdjęcia i obrazy stanowią nieodłączny element współczesnej kultury. W czasach, gdy ludzie cenią sobie szybki i jasny przekaz informacji, zdjęcia są właściwie obowiązkowe na każdej stronie internetowej, która chce przyciągać uwagę internautów. Obraz nie tylko podkreśla i unaocznia treść pisaną, ale także sam w sobie stanowi oddzielny, niezwykle istotny kanał komunikacji. Dlaczego jeszcze warto korzystać ze zdjęć przy tworzeniu strony internetowej? Jak je wybierać i gdzie ich szukać?

Czy zdjęcia na stronie rzeczywiście są ważne?

Najprostsza odpowiedź brzmi: tak. Według specjalistów ludzie lepiej zapamiętują komunikaty wizualne niż tekst. Większość z nas jest tak zwanymi wzrokowcami – po prostu lepiej przyswajamy treści obrazkowe. Ile razy zdarzyło Ci się, że trafiłeś na jakąś witrynę i pierwszą rzeczą, jaką zrobiłeś było przejrzenie zdjęć i obrazków? To właśnie one mogą zachęcić do tego, by pozostać na stronie dłużej. Z drugiej strony brak obrazów lub zdjęcia złej jakości skutecznie odstraszą potencjalnych klientów. Strona internetowa wzbogacona o efektowne zdjęcia jest bardziej estetyczna i sprawia wrażenie profesjonalnej. Zdjęcia stockowe mogą być swego rodzaju przerywnikiem w tekście, przez co czytanie będzie bardziej przyjemne dla internautów. Zamiast długiego, przytłaczającego bloku tekstu lepiej zamieścić na stronie urozmaiconą, atrakcyjną treść, która łączy przekaz tekstowy z graficznym. Obrazy na stronie www są niezwykle istotne, jeśli zależy Ci na budowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Grafika doskonale zapada w pamięć i pomaga utrwalić markę w świadomości konsumenckiej.

darmowe zdjęcia stockowe darmowe free

Istnieje jeszcze jeden ważny powód dla którego strona internetowa ze zdjęciami i obrazami jest bardziej efektywna. Roboty wyszukiwarek są obecnie tak zaawansowane, że widzą nie tylko sam tekst, ale również obrazy. Z punktu widzenia pozycjonowania zdjęcia mają więc duże znaczenie. Wyszukiwarka odnajduje słowa kluczowe nie tylko w tekście zamieszczonym na stronie, ale także w nazwach zdjęć. Korzystanie z odpowiednio opisanej grafiki może pomóc Ci więc zdobyć wyższe miejsce w wynikach wyszukiwania.

Co to są zdjęcia stockowe i dlaczego warto z nich korzystać?

Jak zapewne wiesz, nie można po prostu wziąć sobie dowolnego zdjęcia znalezionego w Internecie i umieścić go na swojej stronie. To oczywiste łamanie praw autorskich. Niektórzy przedsiębiorcy, którzy prowadzą strony internetowe, zatrudniają grafików lub fotografów, by dostarczali im obrazów. Takie rozwiązanie sprawdza się w niektórych wypadkach, jednak wiąże się ze sporymi kosztami. Czy można więc znaleźć gdzieś legalne i tanie – lub nawet darmowe – zdjęcia do wykorzystania na stronie www? Jak najbardziej! (poniżej bonus od nas – zbiór najlepszych darmowych zdjęć stockowych – free) Z pomocą przychodzą banki zdjęć, zwane też serwisami stockowymi. Znajdziesz na nich różnorodne zdjęcia stockowe. Wiele z nich swoją jakością niczym nie odbiega od tych, które przygotowałby dla Ciebie fotograf. Serwisy stockowe oferują zarówno darmowe grafiki, jak i płatne. Ceny są różne, ale w znacznej większości wypadków i tak wychodzą o wiele taniej niż korzystanie z usług profesjonalnego grafika lub fotografa. W płatnych bankach zdjęć możesz pobrać grafiki w różnych rozmiarach i rozdzielczościach, przez co idealnie dopasujesz je do swoich potrzeb. Jeśli zależy Ci na tym, by Twoja strona internetowa była jak najbardziej unikalna możesz też poszukać zdjęć premium- niepowtarzalnych i autentycznych. Kiedy pobierasz za darmo lub kupujesz zdjęcia stockowe musisz pamiętać, że nie otrzymujesz ich na własność. Nabywasz natomiast licencję, która pozwala Ci skorzystać z danej grafiki. W większości serwisów stockowych używa się licencji nieodpłatnych Creative Commons, płatnych oraz niewyłącznych, a więc takich, które pozwalają na korzystanie ze zdjęcia w określonym polu eksploatacji wielu podmiotom w tym samym czasie. Zanim pobierzesz daną grafikę dokładnie sprawdź do czego upoważnia Cię obejmujące ją licencja.

O czym pamiętać podczas wyboru zdjęć na stronę internetową?

Chcesz, by Twoja strona internetowa była jak najbardziej profesjonalna? Nie chodzi o to, by po prostu dodawać zdjęcia. Aby osiągnęły zamierzony cel, muszą być jak najbardziej estetyczne i atrakcyjne dla odbiorcy. Niech uzupełniają temat i przyciągają uwagę, zostawiając w umyśle długotrwały ślad. Problemem wynikającym z korzystania z popularnych serwisów stockowych może być powszechność i szablonowość udostępnianych tam grafik. Warto więc poświęcić czas, by znaleźć oryginalne i ciekawe zdjęcia stockowe. Dzięki nim Twoja strona internetowa pozytywnie wyróżni się na tle konkurencji.

Bonus, darmowe zdjęcia stockowe (free) lista 🙂

 1. StockSnap.io
 2. Pexels
 3. Unsplash
 4. Burst (by Shopify)
 5. Reshot
 6. Pixabay
 7. FoodiesFeed
 8. Gratisography
 9. Freestocks.org
 10. Picography
 11. Foca
 12. Picjumbo
 13. Kaboom Pics
 14. SkitterPhoto
 15. Life of Pix
 16. Little Visuals
 17. New Old Stock
 18. Jay Mantri
 19. Picspree
 20. ISO Republic
 21. StyledStock

Chcesz zacząć zarabiać na swoim biznesie? Napisz do nas!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.